ADG

Cap al packaging mundial

Els Pentawards 2018 distingeixen el treball de vuit socis de l'ADG

El passat 6 de setembre a Nova York va tenir lloc la cerimònia de lliurament dels Pentawards 2018, la competició on es mesura el disseny de packaging a nivell mundial des de 2007. En el curs d'aquesta edició set estudis i una escola sòcia de l’ADG s'han repartit 16 premis, entre els quals destaca el Platinum Pentaward de The Bold Studio.

The Bold Studio, amb els nostres socis Olmo Garcia i Oliver Montiel al capdavant, ha estat guardonat amb el prestigiós Platinum Pentaward per ‘Gatuna’, que va obtenir també un Laus de Plata en la passada edició dels premis ADG Laus. El seu disseny de packaging per ‘Gosbi’ ha estat reconegut així mateix amb un Silver Pentaward.

Platinum Pentaward 2018 / Categoria: Other Markets - Pet Products
Silver Pentaward 2018 / Categoria: Other Markets - Pet Products

L'estudi de La Rioja Moruba, integrat pel nostre soci Daniel Morales i Javier Euba, ha estat distingit amb un Gold Pentaward pel seu disseny per Amado Charra.

Gold Pentaward 2018 / Categoria: Food - Dairy products

Supperstudio, fundat pel nostre soci Paco Adín, reuneix sis premis en aquesta edició dels Pentawards: un Plata pel seu projecte 'Playball' i cinc Bronzes.

Silver Pentaward 2018 / Categoria: Other Markets - Entertainment

Estudio Maba, la jove agència de disseny i comunicació amb base a Múrcia, ha estat reconeguda amb un Silver Pentaward per 'Katakán' i un Bronze Pentaward per 'Tés Club del Gourmet', tots dos per El Corte Inglés.

Bronze Pentaward 2018 / Categoria: Beverages - Distributors/Retailers own brands

El redisseny del packaging de Font Vella de Morillas, per la seva banda, ha estat reconegut amb un Bronze Pentaward. El projecte va ser guardonat també amb un Laus de Bronze als ADG Laus 2018.

Bronze Pentaward 2018 / Categoria: Beverages – Water

El projecte 'Roswood' de l'estudi murcià F33 ha estat guardonat amb un Bronze Pentaward.

Bronze Pentaward 2018 / Categoria: Body – Garments

Els nostres socis d’espluga+associates, Bronze Pentaward 2018 pel seu packaging 'Tramuntana' per un oli d'olives recol·lectades al Cap de Creus.

Bronze Pentaward 2018 / Categoria: Food - Limited editions, limited series, event creations

Finalment, destaca l'escola Elisava. Els projectes 'El bosc de la Vall', de Pablo Berges, Endika Gómez i Sofia Cuba i 'Listerine', obra d'Irina Altuna, Camila Robayo i Alejandra Amusquívar, han estat mereixedors de dos Bronze Pentawards.

Bronze Pentaward 2018 / Categoria: Concept - Body
Bronze Pentaward 2018 / Categoria: Concept - Body

Enhorabona a tots!

Notícies relacionades